PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ozmoz cihazı

aaslandag
17-07-2009, 19:35
Ozmoz cihazlarının en son bölümü tatlandırıcıdan geçerken acaba suya ne bırakıyor.Daha doğrusu üretim suyunu hazırlar iken tatlandırıcıdan geçirmenin bir zararı olabilir mi? yoksa çokta önemli değil mi ozmoz cihazı kullanan ve bilgisi olan arkadaşlar paylaşır ise sevinirim

cihat35
17-07-2009, 19:41
Ali bey bildiğim kadarıyla hindistan cevizi kabuğu ile yapılan bir madde var ama tam olarak emin değilim. Üretim tankına tatlandırıcıdan geçen suyun bir zararı olmuyor ben üretim tankına suyu tatlandırıcıdan geçtikten sonraki kısımdan alıyorum.

birdie85
18-07-2009, 08:50
s.a evet belki ilk etapta sorun olmaz fakat zamanla tatlandırıcı tabakanın içinde bakterilerin oluşması ile suyunuz bozulacak ve beklenmedik ölümler gerçeklerşecektir o yüzden tatlandırıcı kısmını çıkartın derim her nekadar tatlandırıcının reçine değil de aktif karbon olduğunu söyleselerde size tavsiyem çıkarmanız yönünde olacak,çok zor bir mantığı yok makinanın bir kaç parça almakla sizde kendinize göre kullanışlı bişi yapabilirsiniz saygılar.

aaslandag
20-07-2009, 09:41
Cihat bey ve Hakan bey teşekkür ederim. Benim asıl aradığım şu suya tadlandırıcı görevi yapan karbon acaba suya ne bırakıyor uzun vadede balıklar üzerinde etkisi ne olur sanki demir içerikli bir bileşim bırakıyor gibime geliyor gerçi insan sağlığına zararı yoksa balıklara da yoktur gibi düz mantık kurulabilir ama yinede içim pek rahat değil bu konuda.

blue
20-08-2009, 18:19
Merhaba cihazı satan kişinin söylediği tatlandırıcının suya minaral eklediği.

doofus
21-08-2009, 09:56
Tatlandırıcı azda olsa ph ı yükseltiyor bilginiz olsun.

UĞUR73
21-08-2009, 14:21
icon_rolleyes